Pieśni „Solidarności”

banner-a4-miniW imieniu Fundacji Współpracy Międzynarodowej im. Michała Boyma i wszystkich partnerów i patronów wydarzenia, pragniemy zaprosić Państwa na pierwszy z tegorocznych koncertów, które organizujemy w Kieleckim Centrum Kultury.
„Pieśni Solidarności – koncert z okazji 30-lecia wolnej Polski” – to wydarzenie będące fascynującą lekcją historii. Jest opowieścią o „Solidarności” – jej początkach, codziennym opozycyjnym życiu, dramacie Stanu Wojennego oraz ostatecznym zwycięstwie w walce z reżimem. W programie znajdują się pieśni związane z tym wielkim ruchem społecznym – także te, które po latach stały się symbolami „Solidarności” i tego okresu historii Polski. Przypomniana zostanie między innymi twórczość najbardziej znanych bardów ruchu – Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego, Macieja Pietrzyka czy Jana Pietrzaka.
Koncert odbędzie się w „wigilię” 30. rocznicy pamiętnych czerwcowych wyborów – tj. 3 czerwca 2019 r. w Kieleckim Centrum Kultury (scena kameralna), początek o godzinie 19:00.
Godzinny program zaprezentują aktorzy, wokaliści i instrumentaliści zespołu wokalno-aktorskiego „Sonanto” – w 12-osobowym składzie (tercet wokalistów, pianista, kwartet smyczkowy, gitarzysta, gitarzysta basowy, perkusista). Koncert poprowadzi konferansjer, który wzbogaci program artystyczny przez ukazanie historycznego kontekstu powstania i popularności kolejnych utworów.
Na wydarzenie oczywiście obowiązuje wstęp wolny.