Zło dobrem zwyciężaj – muzyczna opowieść o ks. Jerzym Popiełuszce w roku 40-lecia śmierci

W niedzielę, 11 lutego 2024 roku, w kościele pw. ks. Jerzego Popiełuszki w Kobyłce-Maciołkach odbył się na koncert zespołu wokalno-aktorskiego „Sonanto” pt. „Zło dobrem zwyciężaj – muzyczna opowieść o ks. Jerzym Popiełuszce w roku 40-lecia śmierci”.

Koncert sfinansowany został ze środków Fundacji PKO Banku Polskiego, a organizatorem była Fundacja Współpracy Międzynarodowej im. Michała.

Koncert stanowił muzyczną podróż przez ważne momenty życia ks. Jerzego, artystom towarzyszyła specjalnie przygotowana wideoscenografia, a poprowadził go Adam Woronowicz, który przed 15 laty wcielił się w postać Księdza Jerzego, w niezapomnianym filmie „Popiełuszko. Wolność jest w nas”. 

Patronat nad wydarzeniem objęły: Komitetu Upamiętnienia 40. Rocznicy Porwania i Męczeńskiej Śmierci Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki oraz Muzeum Księdza Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Patronat medialny objęły natomiast redakcje: Gościa Niedzielnego, Tygodnika „Idziemy”, Tygodnika „Solidarność”, Radia Warszawa, Wieści Podwarszawskich oraz portalu WWL24.pl

O organizację wydarzenia w kościele w Kobyłce-Maciołkach od początku bardzo zabiegał Przewodniczący Rady Miasta Kobyłka – Pan Konrad Kostrzewa, wspierając organizatorów i obejmując nad nim honorowy patronat.

W zamierzeniach organizatorów i zaproszonych do przedsięwzięcia artystów wydarzenie w Kobyłce ma zapoczątkować całą serię koncertów przygotowywanych w związku z 40-tą rocznicą śmierci ks. Jerzego Popiełuszki w miejscach szczególnie z nim związanych – zarówno w Warszawie, na Mazowszu, jak i w całej Polsce.