Jan Paweł II – muzyczna opowieść o życiu i pontyfikacie

male-4W niedzielę 27 października 2019 roku o godzinie 19:00 zorganizowaliśmy drugi koncert w ramach projektu: “Pieśni Wolności – cykl koncertów w Kieleckim Centrum Kultury z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości” współfinansowanego z Programu Wieloletniego ”Niepodległa” na lata 2017-2022.

Wydarzenie pod nazwą: „Jan Paweł II – muzyczna opowieść o życiu i pontyfikacie z okazji 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny” było pełnym refleksji i wspomnień programem artystycznym, dedykowanym pamięci Jana Pawła II.

male-1Goszczący w Kielcach zespół wokalno-aktorski „Sonanto” zadbał o zróżnicowany repertuar, dlatego obok tradycyjnych pieśni religijnych i oazowych pojawiła się poezja śpiewana a także piosenki aktorskie poświęcone Ojcu Świętemu. W czasie koncertu mieszkańcy Kielc mogli również usłyszeć utwory, do których teksty napisał sam Karol Wojtyła. Dzięki wykorzystaniu scenicznego projektora i ekranu – koncert przekształcił się w multimedialne widowisko, w trakcie którego – obok wykonywanych przez wokalistów utworów – znalazły się także liczne fragmenty video, będące podróżą przez pontyfikat.

Zobacz galerię

20190603_192818

loga